درمورد ادبیات و هنر نوشته ای برای شما گردآوری کرده ایم با عنوان “جذب 219 نوآموز تازه در نهضت سواد آموزی شهرستان مه ولات” که پیشتر بدان میپردازیم.

کد خبر:

‘; $.ajax(); } perform ShowPopup(layer, obj)

مهدی جعفری مقدم شنبه در گفت وگو باخبرنگار ایرنا با اشاره به اعمال نهضت سوادآموزی شهرستان مه ولات اظهار کرد: امروزه تعریف سواد آموزی با دهه قبل بسیار دارای اختلاف است چراکه غیر از اینکه به موضوع خواندن و نوشتن توجه دارد، قابلیتی برای کسب توانایی ارتباطی در جامعه است و از اینرو باید برای پیشرفت روابط و تعامل با استناد به پیشرفت تکنولوژی در جامعه بیشتر تلاش کنیم.
وی با بیان اینکه امروزه به کاهش بی سوادی در بین اقشار مختلف جامعه توجه مخصوصی می شود، گفت: تحقق این هدف مستلزم هم کاری تمامی ابزار ها و بهره برداری از تمامی ظرفیت ها و مردم است و عزم همگانی را می طلبد.
وی اضافه کرد: با استناد به اینکه بیشتر انسانها بی سواد در این شهرستان غیربومی هستند نیاز است ارگان های دیگر مانند فرمانداری؛ کمیته امداد امام خمینی (ره)؛ شبکه بهداشت ودرمان؛ فنی وحرفه ای؛اداره کار، ثبت احوال و شبکه بهداشت در شناسایی و جذب این مردم مشارکت کنند.
جعفری مقدم تصریح کرد: کلاس های نهضت در سه دوره سواد؛ تحکیم وانتقال برگزار می شود که یک دوره از اول تا سوم ابتدایی شامل 24مرد و 60خانم و دوره دوم تحکیم و استقامت آموخته های دوره اول شامل 22مرد و33خانم و در دوره انتقال تنها 80 خانم به تحصیل سرگرم هستند.
مسئول نهضت سواد آموزی شهرستان مه ولات باتاکید براینکه یاد بگیریم تا بهتر زندگی کنیم اضافه کرد: باتوجه به اینکه مه ولات منطقه ای کشاورزی است وکارگران فراوانی به این شهرستان مهاجرت می کنند شناسایی مردم بیسواد مشکلاتی رابرای این زمینه بوجود آورده است ومی طلبد ارگان ها برای شناسایی بیسوادها یار و یاور ما باشند.
محمد رضا ابراهیمی گفت: اگر جمعیت مه ولات ثابت باشد و باتوجه به اینکه در حال حاضر بالغ بر 200نفر سرگرم به تحصیل به همت 55 آموزش دهنده در کلاس های نهضت سواد آموزی هستند طی دوسال آتی بی سوادی در مه ولات ریشه کن خواهد شد.
شهرستان مه ولات 9هزار دانش آموز دارد که در 112مدرسه که 700دانش آموزآن در Eight مدرسه شبانه روزی سرگرم به تحصیل هستند.
مه ولات برای عرضه خدمات فرهنگی به دانش آموزان 2اردوگاه ،2دارالقرآن و2کانون فرهنگی تربیتی دراختیار دارد.
فیض آباد، مرکز شهرستان 50 هزار نفری مه ولات در 207 کیلومتری مشهد قرار دارد.
خبرنگار: مهدی تنجو *انتشار: علی اصغرافتاده
9878/1744

انتهای پیغام /*

امیدواریم نوشته “جذب 219 نوآموز تازه در نهضت سواد آموزی شهرستان مه ولات” مورد قبول علاقه مندان به ادبیات وهنر قرار گرفته است.