درمورد ادبیات و هنر نوشته ای برای شما گردآوری کرده ایم با عنوان “تازه ترین سری اشعار لئونارد کوهن پخش میشود” که پیشتر بدان میپردازیم.

تازه ترین کتاب از شعرهای لئونارد کوهن، سال آتی پخش خواهد شد.

لئونارد کوهن چند ماه قبل از مرگ در ماه نوامبر سال ۲۰۱۶، کار انتخاب و ساماندهی به اشعار سری «شعله» (The Flame) را به انتهای رسانده بود. بخش اعظم این کتاب را اشعار جدیدی از کوهن تشکیل می‌دهد. سری شعر «شعله»، اکتبر آتی پخش خواهد شد.

کوهن که سال قبلی در ۸۲ سالگی درگذشت، کار هنری‌اش را با تمرکز روی ترانه سرایی شروع و اولین سری اشعارش را سال ۱۹۵۶ پخش کرد.

به گفته رابرت کوری، مدیر برنامه‌های کوهن، تکمیل سری «شعله» را هدف اصلی کوهن در ماه‌های پایانی زندگی بود. ایشان در این باره گفت: «ایشان در ماه‌های پایانی زندگی تنها یک هدف داشت و آن هدف کامل کردن این کتاب بود.بیشتر کتاب را شعرهای پخش نشده و گلچینی از دست‌نوشته‌هایش تشکیل می‌دهد.»

خواننده مشهور کانادایی سال قبلی به نیویورکر گفته بود: «نیرویی درونی مرا به انتهای دادن کارهایی می‌خواند که شروع کرده‌ام. من برای مرگ تکمیل‌ام، امیدوارم سخت نباشد.»

ناشر کتاب باور دارد که این سری تصویر بی‌سابقه‌ای از زندگی و ذهن لئونارد کوهن به مخاطبان عرضه می‌کند. در این سری غیر از این متن ترانه‌های سه آلبوم پایانی لئونارد کوهن بهمراه دیزاین‌های شخصی کوهن پخش خواهد شد.

 

امیدواریم نوشته “تازه ترین سری اشعار لئونارد کوهن پخش میشود” مورد قبول علاقه مندان به ادبیات وهنر قرار گرفته است.